Sezon 2015/2016 rozstrzygnięty!

Za nami 24 kolejka CLSP, a to oznacza, że dobiegł końca sezon 2015/2016. Znamy już wszystkie rozstrzygnięcia. Ostateczny kształt podium, król strzelców, oraz najlepszy bramkarz nie są już niewiadomą. Ale po kolei…

Pierwszy mecz ostatniej kolejki zaplanowany był na godz. 16:00, jednak pogoda postanowiła spłatać małego figla, co poskutkowało 10-minutowym opóźnieniem. Gdy aura pozwoliła już dokończyć sezon, na boisko wybiegły ekipy FC Tetrycy i FC Atletico. Była to bezpośrednia walka o 5 miejsce na koniec sezonu. Drużynie kapitana Piotrka Żołądka wystarczył remis do końcowego sukcesu, team Zbyszka Lelenia musiał wygrać. Ostatecznie bramek nie brakowało. FC Tetrycy – FC Atletico 6:16.

Drugie spotkanie zapowiadało się jeszcze ciekawiej. Bezpośredni pojedynek o 3 miejsce pomiędzy drużynami Dragons i Funpack nie mógł być nudny. I nie był! Wynik nie był tak wysoki jak w meczu poprzednim, ale emocji i zwrotów akcji nie brakowało. Ostatecznie „Smoki” osłabione brakiem swojego goleadora, a zarazem króla strzelców zakończonego wczoraj sezonu – Pawła Budyty uległy „Pomarańczowym” 4:6. I to zeszłoroczny mistrz CLSP zakończył sezon na najniższym stopniu „pudła”.

Chwilę później nastał długo oczekiwany finał sezonu. Green Team CLS kontra Nankatsu. Stracie decydujące o tym kto już na jesieni będzie bronił mistrzowskiego tytułu. Obie ekipy miały wszystko w swoich rękach. „Zieloni” musieli wygrać, zaś Tsubase i spółkę od końcowego sukcesu dzielił remis. Jednak nie po to żeby podzielić się punktami wyszli oni na boisko. Ruszyli do ofensywy i bardzo szybko strzelili 3 bramki. Podłamany fatalnym początkiem Green Team próbował jeszcze odwrócić losy spotkania, jednak nic z tego nie wyszło. Niemoc w ofensywie nie pozwoliła im nawet na strzelenie honorowego gola. Nankatsu w końcówce jeszcze wykorzystało ultraofensywne ustawienie teamu Michała Urbaniaka i dobiło rywala kolejnymi trzema trafieniami, ustalając wynik spotkania na 0:6. NANKATSU NA TRONIE.

Po ostatnim gwizdku sezonu 2015/2016 odbyła się ceremonia wręczenia medali, pucharów, oraz nagród indywidualnych. Królem strzelców ze zdobyczą 44 goli został napastnik Dragonsów Paweł Budyta. Natomiast w głosowaniu kapitanów na najlepszego bramkarza, zwyciężył golkiper wicemistrza, drużyny GTC – Michał Urbaniak, zdobywając 5 z 6 głosów. Końcowa tabela rozgrywek:

1. NANKATSU                57 205-122
2. GREEN TEAM CLS    52 155-91
3. FUNPACK                  49 164-95
4. DRAGONS                 48 191-100
5. FC ATLETICO            18 121-189
6. FC TETRYCY             18 85-209
7. DIABELSKIE WIŚNIE  wykluczeni
8. ORANJE                     wykluczeni

(Kolejność w tabeli: miejsce, drużyna, punkty, bramki strzelone-stracone)

Gratulacje należą się wszystkim zespołom. Do zobaczenia na jesieni w sezonie 2016/2017.