Ligowe rozdanie vol. 15

Po tygodniowej przerwie na reprezentacje świątecznej, nadszedł czas na rozegranie 15 kolejki CLSP. Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze, gdyż rozłąka z futbolem zawsze kumulowała głód gry.

Pierwsi skrzyżować rękawice w niedzielne popołudnie na boisko wybiegną gracze ORANJE i FUNAPCK. Mecz ten rozpocznie się o godz. 14:40 i zapowiada się obiecująco. Nie jest niespodzianką, że faworytem tego spotkania będzie Funpack, w końcu to obrońcy mistrzowskiego tytułu. W tym sezonie idzie im jednak nieco gorzej, w tej chwili zajmują 3 miejsce w tabeli. Ich przeciwnicy jednak na pewno tanio skóry nie sprzedadzą, o czym może świadczyć ich wynik sprzed dwóch tygodni w starciu z Nankatsu. Minimalna porażka 5:6 z drużyna tracącą tylko punkt do lidera tabeli to wręcz niespodziewany wynik. Czy dobra gra zawodników Oranje, która warunkowo została dopuszczona do rundy rewanżowej po oddaniu jesienią trzech walkowerów, była przypadkiem? Czy może to będzie stała praktyka? Po niedzielnym starciu z Funpackiem będzie można na ten temat powiedzieć już ciut więcej.

O godz. 16:00 rozpocznie się mecz FC TETRYCY – DIABELSKIE WIŚNIE. Obie drużyny z pewnością zrobią wszystko, żeby zejść z boiska jako wygrani, gdyż zarówno jedni, jak i drudzy w pierwszej wiosennej kolejce przegrali swoje mecze. Pierwsi zdołali wbić Funpackowi 2 bramki, tracąc przy tym 9, natomiast drudzy zostali skarceni przez lidera tabeli – zespół Green Team CLS - 1:6, w dodatku strzelając jedyną bramkę w mocno kontrowersyjnych okolicznościach. Faworytem z racji miejsca w tabeli będą oczywiście Diabelskie Wiśnie, ale pamiętajmy, że historia zna ogrom przypadków w których to faworyci udowadniali, że nie jest to łatwa rola. Emocji i goli z pewnością nie zabraknie.

Jeśli chodzi o hit nadchodzącej kolejki, mecz zapowiadający się czysto teoretycznie na najbardziej wyrównany i emocjonujący, każdy kto choć trochę śledzi nasze rozgrywki bez wahania wskaże na starcie GREEN TEAM CLS – DRAGONS. Mecz obecnego lidera z czwartą drużyną tabeli rozpocznie się o godz. 17:20. Myślę, że nikogo na ten mecz nie trzeba zapraszać. O tym jak wyrównany może być to pojedynek świadczą dwa rozegrane jesienią bezpośrednie starcia tych zespołów. Pierwszy zakończył się gładkim zwycięstwem „Zielonych” 8:1, zaś drugi równie wysokim wynikiem - 6:1 - z tym, że na korzyść „Smoków”. Jak będzie tym razem? Wieczorem w niedzielę będzie już wszystko wiadomo. Dodatkową ciekawostką odnośnie tego pojedynku jest fakt, że Green Team CLS może pochwalić się obecnie najmniejszą liczba straconych bramek i najlepszym bilansem bramek w lidze. Żeby być jednak sprawiedliwym, trzeba oddać drużynie Dragonsów, że również pod tymi aspektami są w czubie tabeli.

Na koniec tej kolejnej piłkarskiej niedzieli, zobaczymy mecz FC ATLETICO – NANKATSU. Pierwszy gwizdek tej potyczki usłyszymy o godz. 18:40. Nie ma co ukrywać, że każdy inny wynik, niż zwycięstwo wicelidera będzie niemałą niespodzianką. Nankatsu to najbardziej bramkostrzelna drużyna ligi. Jednak jak już wcześniej pisałem, nie mogą być